Duolingo ve Memrise Benzeri En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

Duolingo ve Memrise, İngilizce öğrenmeye çalışan veya İngilizcesini geliştirmeye çalışan birçok iPhone ve Android kullanıcısının tercih ettiği akıllı telefon uygulamaları. Ancak piyasada Duolingo ve Memrise kadar kaliteli ve işe yarar birçok uygulama mevcut. Bunlardan bazıları İngilizce gramer öğretmeye yoğunlaşırken bazıları ise öğrenmeye başlamış kullanıcıların İngilizce kelime hazinelerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

İngilizce öğrenmeye başlayan ve belli bir seviyeye kadar gelen herkesin ortak problemi yeterli sayıda İngilizce kelime bilmemektir. Bu yüzden dil bilgisi öğrenmek kadar kelime hazinesi de önemlidir. İşte İngilizce gramer ve kelime öğrenme üzerine hazırlanmış en iyi uygulamalar.

ingilizce kelimeler
ingilizce kelime seviye tespit testi

Busuu

En eski İngilizce öğrenme uygulamalarından biri. Busuu ile sadece İngilizce değil, başka dilleri de öğrenme şansınız var. İçerisinde farklı ünitelerde konu anlatımları olan uygulama verdiğiniz cevapları başka insanlara göstererek doğrulanmasını sağlıyor.

Hello7

Duolingo gibi eğlenceli bir uygulama. İngilizce kelime öğrenme üzerine yoğunlaşıyor. Hello7, Bağdaştırma Metodu ile her İngilizce kelimeyi bir GIF ile eşleştiriyor ve bu sayede kelimelerin akılda kalmasını kolaylaştırıyor. Günde 7 yeni kelime öğretiyor ve bu sayının ortalama bir insanın bir gün içerisinde layığıyla öğrenebileceği en uygun rakam olduğunu savunuyor.

Babbel

Bu uygulama da İngilizce dahil 14 dilden birini öğrenebileceğiniz türden. Duolingo ve Busuu’ya benziyor. Bunda da konulara göre ayrılmış bir eğitim sistemi var. Ayrıca ses tanıma özelliği ile telafuz yeteneklerinizi de geliştirebiliyorsunuz.

ABA English

Video dersler ile İngilizce öğreten bir uygulama. Eğer ücretli abonelik başlatırsanız uzman öğretmenlerle sohbet edip sorularınızı direkt olarak da sorabaliyorsunuz.

Lingualeo

Videolar, konu anlatımları ve metinler ile İngilizce öğreten bir uygulama. Kelime paketleri ile de öğrenmeye yardımcı oluyor.

İngilizce biliyorum diyebilmek için genel dilbilgisi kurallarına hakim olmalı ve yaklaşık 3-4 bin kelime bilmelisiniz. Elbette öğrenilenleri unutmamak için her fırsatta İngilizce konuşmak çok önemli.

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek ve kendinizi ifade etmek istiyorsanız öncelikle yeterli sayıda İngilizce kelime ezberlemiş olmanız gerekiyor. Dil bilgisi kurallarını biliyor olsanız dahi hızla ilerleyen bir konuşma içinde kullanacağınız kelimeleri kolayca hatırlamalısınız.

Seviyemize göre hepimizin öğrenmesi gereken yeni kelime sayısı farklıdır. Ancak uzmanlara göre normal bir insan günde 5 ila 10 kelimeyi ezberleme kapasitesine sahiptir.

Hello7 ile en başarılı öğrenme tekniğini (Bağdaştırma Metodu) kullanarak her gün 7 yeni İngilizce kelime ezberleyip maksimum 6 ayda istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Seviyenize göre seçilen kelimeleri öğrenip zaten bildiğiniz ya da işinize çok da yaramayacak kelimeleri atlayabilirsiniz. İngilizce kelime problemini çözmeye hazırsanız buradan başlayabilirsiniz.

Şimdiden başarılar ve iyi eğlenceler!

En iyi İngilizce öğrenme yöntemi DENE