Hello7 Hikayesi

“Neden işe yarayan bir yöntemden milyonlarca insan yararlanmasın ki?”

Uzun süredir marka ve ajanslara yazılım hizmeti veren bir ekibiz. Üniversite İngilizce Hazırlık sınıfında öğretmenlik yapan yakın bir arkadaşımız öğrencilerinin en büyük probleminin İngilizce kelime hazinelerini geliştirememek olduğu şikayeti ile bize geldi. Öğrencileri sıkmayacak ve gerçekten işe yarayacak bir çözüm arayışındaydı. Tabii ki bize ödeme yapabilecek bir bütçesi de yoktu.

Ekibimiz ile hızlıca bir toplantı yaptık ve hiç eskimeyen, herkesin sevdiği bir şeyle kelimeleri birleştirmenin iyi bir fikir olabileceğini düşündük. Eğlenceli GIFler…

Öğretmen arkadaşımızın sınıf içinde kullanabileceği basit bir proje hazırladık ve teslim ettik.

İki hafta sonra yapılan sürpriz sınavda öğrencilere daha önce gördükleri GIFler gösterildi ve kelimeleri hatırlamaları istendi. Sonuç şaşırtıcı düzeyde başarılıydı. Dönemin başından beri güçlük çeken öğrenciler çok daha kısa bir süre içinde verilen kelimeleri ezberleyebilmişti.

GIFleri herkesin çok sevdiğini zaten biliyorduk. Ama eğlenceden öteye gidip İngilizce kelime ezberlemek için kullanılabileceklerini düşünmemiştik. Haberi aldığımızda bu başarılı konsepti daha da geliştirip herkesin faydalanabileceği bir akıllı telefon uygulamasına dönüştürmeye karar verdik. İşte Hello7 böyle dünyaya geldi.

Neden işe yarayan bir yöntemden milyonlarca insan yararlanmasın ki?

Hello7, tüm dünya eğitmenleri tarafından en başarılı yöntem olarak kabul edilen Bağdaştırma Tekniği’ni kullanarak inşa edilmiş bir İngilizce kelime öğrenme uygulamasıdır. Mükemmel bir öğrenme deneyimi sağlayabilmek için Bağdaştırma Tekniği’ne ek olarak Basitleştirilmiş Seanslar, Aralıklı Tekrarlama ve Bilinçaltı Öğrenme teknikleri de bir araya getirildi. Hello7, 2017 başlarında Enis ve Erkin Çoban kardeşler tarafından akıllı telefon kullanıcılarının beğenisine sunuldu. On yılı aşkın süredir, birçoğu global markalar için olmak üzere geliştirdikleri onlarca projeden edindikleri bilgi ve tecrübeleri Hello7’a aktardılar.

Hello7 İsmi Nereden Çıktı?

İngilizce öğrenmeye başlayan herkesin ilk öğrendiği kelimeler genelde aynıdır. Merhaba anlamına gelen Hello da bu kelimeler arasında… Düşündük ki, öğeteceğimiz ilk kelimeyi adımız ile öğretmeliyiz.

En iyi İngilizce öğrenme yöntemi DENE