İngilizce Öğrenmek Beyni Nasıl Geliştirir?

Sadece İngilizce öğrenmek değil herhangi bir yabancı dil öğrenmenin insan beynini farklı açılardan geliştirdiği tespit edildi. Yapılan bilimsel çalışmaların sonuçlarını sizin için özetledik. İşte yeni bir dil öğrenmenin bize kattıkları…

ingilizce kelimeler
ingilizce kelime seviye tespit testi

1. Beynin belirli bölgelerinin fiziksel olarak büyümesini ve gelişmesini sağlıyor.
Hippocampus adı verilen ve iç beyinde yer alan bu bölge İngilizce (veya başka bir yabancı dil) öğrenmeye başladığımızda gelişmeye başlıyor. Hippocampus, beynin yeni bilgiler öğrenme ve mekansal navigasyon yetenekleinden sorumlu bölgesi.

2. İngilizce öğrenmek beynimizin daha hızlı çalışmasını sağlıyor.
Sadece belirli bölgeleri geliştirmekle kalmıyor, bölgeler arası bağlantıyı güçlendirip hızlandırarak daha etkili bir beyin aktivitesi yaratıyor. Yani her şeyi daha hızlı öğrenmeye ve kararlarımızı daha kolay almaya başlıyoruz.

3. Sınavlardan daha yüksek notlar!
Birden fazla dil bilen öğrencilerin matematik, okuduğunu anlama gibi yeteneklerinin geliştiği, sınavlardan daya yüksek notlar aldıkları görülmüş. Hafızalarının da geliştiği gözlemlenmiş.

4. Bunamayı engelliyor.
Yeni bir dil öğrenmek ilerleyen yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanma olasılığını anlamlı derecede azaltıyor. Yani bir anlamda yabancı dil öğrenmek hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapmak demek.

5. Daha doğru kararlar almamızı sağlıyor.
Yapılan araştırma birden fazla dil bilen insanların karar alma süreçlerini çok daha doğru yönettiklerini göstermiş. Bu insanlar çevrelerine daha hakim, olan bitenden haberdar ve gelişmeleri daha doğru yorumluyorlar.

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek ve kendinizi ifade etmek istiyorsanız öncelikle yeterli sayıda İngilizce kelime ezberlemiş olmanız gerekiyor. Dil bilgisi kurallarını biliyor olsanız dahi hızla ilerleyen bir konuşma içinde kullanacağınız kelimeleri kolayca hatırlamalısınız.

Seviyemize göre hepimizin öğrenmesi gereken yeni kelime sayısı farklıdır. Ancak uzmanlara göre normal bir insan günde 5 ila 10 kelimeyi ezberleme kapasitesine sahiptir.

Hello7 ile en başarılı öğrenme tekniğini (Bağdaştırma Metodu) kullanarak her gün 7 yeni İngilizce kelime ezberleyip maksimum 6 ayda istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Seviyenize göre seçilen kelimeleri öğrenip zaten bildiğiniz ya da işinize çok da yaramayacak kelimeleri atlayabilirsiniz. İngilizce kelime problemini çözmeye hazırsanız buradan başlayabilirsiniz.

Şimdiden başarılar ve iyi eğlenceler!

En iyi İngilizce öğrenme yöntemi DENE